Aktuality MŠ

INFORMACE PRO RODIČE K OTEVŘENÍ MŠ 1. 6. 2020

• MŠ jede v běžném provozu, tedy od 6,00 do 16,30 hodin.
  • Z provozních důvodů Vás velmi prosíme o dovedení dětí do 8,00 hodin ráno.
  • Při nástupu do MŠ odevzdejte ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ, které jsme posílaly v minulém e-mailu. Datum na prohlášení bude 1.6.2020 (nebo den nástupu dítěte do MŠ)
  • S sebou dítěti dejte: podepsanou láhev na pití na zahradu MŠ (pítko nebude v provozu), podepsaný baťůžek, který si bude dítě nosit každý den (do něj budeme dávat výtvarku a pracovní listy, popřípadě bundu, láhev na pití apod.), 1 roušku v igelitovém sáčku (pro nečekané okolnosti). Ručník NE, děti budou mít k dispozici jednorázové papírové utěrky.
  • Předávání dětí ráno bude probíhat u vstupních dveří do MŠ pověřené osobě
  • před vstupem do MŠ dodržujte 2m rozestupy. děkujeme
  • Vyzvedávání dětí bude prováděno podobně jako ráno, jen pokud budeme na zahradě, tak si můžete děti vyzvednout tam (budeme na dolní i horní zahradě – prosím sledujte tabule před vstupem do MŠ).
  • Vyzvedávání obědů při 1. dnu nemoci bude probíhat standartně, omlouvání dětí telefonicky nebo SMS na školní kuchyni a učitelkám MŠ. Pokud půjde dítě po obědě, prosíme také o SMS.
  • V červnu a červenci se nebudou konat žádné akce ani kroužky. Poměrná část za kroužky Vám bude vrácena na Váš účet.
  • Peníze za školné Vám budou za dobu uzavření MŠ (a pro ty, co nenastoupí i za červen a červenec) také postupně vráceny na Váš účet.
  • Tento rok neproběhne ani focení tříd :-( , nicméně se pokusíme v září, pokud to bude jen trochu možné, fotografie tříd pořídit zpětně .
Pro rodiče, jejichž děti již tento školní rok nenastoupí tu máme ještě pár informací:
  • OČR na děti z MŠ je možné vyřídit v kanceláři školy a to Po – Čt od cca 8,15 hod. (tak, aby jste se nepotkali s dětmi ze ZŠ).
Nabídka činností a zajímavých stránek

Dobrý den milí rodiče, posíláme pozdravy Vám i dětem z naší mateřské školky. Rády bychom Vám touto cestou poslaly odkazy zajímavých stránek pro Vás a vaše děti. Jsou samozřejmě  plně dobrovolné a je jen na Vás, zda jich vyžijete.

– nejen pro školáky, ale i pro děti z mateřských škol spouští Česká televize ČT edu na svých stránkách www.edu.ceskatelevize.cz

– ke stažení je nyní zdarma i E-book chystáme se do 1. třídy na stránkách www.novadida.cz (je nutná registrace)

– prima pracovní listy i s písničkami najdete například na stránkách www.culinka.cz/ke-stazeni/

– pro předškoláky, kteří jsou letos ochuzeni o zápis, bude každý den na stránkách www.vesela-chaloupka.cz/materialy/predskolaci-bez-zapisu-149/ připraven pracovní list

– Divadlo Radost od pondělí 23.3. bude na svých facebookových stránkách vždy od 17,00 hod. číst dětem pohádky.

– na stránkách www.od-berusi.wixsite.com/blog najdete různé pracovní listy pro děti, ale také hru ŘEKNI 4x (procvičení slovní zásoby), kterou lze stáhnout, vytisknout na A4 a třeba i vybarvit.

– odkaz na stažení e-booku ZDARMA pro vaše děti – www.e-predskolaci.cz – Když sluníčko zaťuká  a Velikonoce. Najdete tam krásné pracovní listy nejen pro předškoláky, ale i pro mladší děti.

– Pracovní listy pro menší i větší děti připravilo i nakladatelstv í Portál ( na web. stránkách: obchod.portal.cz/dokument/pracovni-listy-ke-stazeni)

– na youtube pak Domácí školka – i pod rouškou je krásný úsměv – online školka pro děti :-)

Na další nápady se pak můžete podívat pod svými třídami, kde Vám paní učitelky zanechaly i krátké pozdravy :-).

Děti a my ve světě s koronavirem

Milí rodiče,

víme, že Vaše děti mají v této nečekané a obtížné době plno otázek k tomu, co se děje okolo nás. Pomoci s vysvětlením Vám můžou třeba tyto příběhy. Příběh “Maminko, kdy už půjdeme ven” najdete na stránkách www.pohadkovavychova.cz/pohadka-maminko-kdy-uz-pujdeme-ven/. Věřím, že se dětem bude velmi líbit :-). Krátký příběh Příběh o Koronaviru Vám přinášíme  v kreslené podobě přímo zde.

Příběh o Koronaviru

A nakonec jedna omalovánka pro děti :-)

Informace o zavření školky

Na základě doporučení krizového štábu ORP Šlapanice bude MŠ Ořechov od 17. 3. 2020 do odvolání uzavřena.

Z důvodu uzavření MŠ od 17.3.2020 se do odvolání nebudou konat edukativně- stimulační skupiny. Děkujeme za pochopení.

Z důvodu uzavření MŠ od 17.3.2020 se do odvolání nebude konat kroužek anglického jazyka. Děkujeme za pochopení.

Z důvodu uzavření MŠ a vyhlášení karantény pro ČR se nebudou konat hovorové hodiny ve třídě Kočiček. Bližší informace očekávejte na stránkách třídy Kočiček v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.

Edukativně-stimulační skupiny

ESS budou probíhat každou středu ( termín první lekce bude upřesněn) za vedení paní uč. Kokrhánkové

První skupina: 15 – 16 hod. ve třídě Myšek

Druhá skupina: 16,15 – 17,15 hod. ve třídě Myšek

Částka za dítě: bude upřesněna – poté ji mohou rodiče uhradit v kanceláři ZŠ nebo paní učitelce Kokrhánkové, třída Myšky

Seznam rozdělení dětí do skupin bude vyvěšen v šatně Myšek.

Lampionový průvod  2019

Opět z  důvodu špatného počasí bude lampionový průvod plánovaný na 13.11. 2019 zrušen.

Úplata školného

Úplata školného  je vždy do 15. dne stávajícího měsíce 220,-Kč

na účet školy:     305 96 73/ 0300  v.s. 8…

nebo v kanceláři školy:

Pondělí: 7.00 -16.00