Aktuality přípravná třída

AKCE, KTERÉ NÁS TEĎ ČEKAJÍ:

1.listopadu 2018 zapálení svíčky na ořechovském hřbitově.

2.listopadu 2018 pořádá žákovský parlament soutěž o nejlepší halloweenskou masku. Děti můžou přijít do školy v masce a účastnit se. Přípravná třída pak navštíví 1.A i 1.B aby ukázaly své kostýmy kamarádům.

5.listopadu 2018 v 9.00 hod. se koná exkurze v Růžové zahradě. Děti uvidí celé zpracování dřeva po hotový výrobek.

6.listopadu 2018 v 8.00 hod. se společně s mateřskou školou účastníme celodenní vycházky do lesa.

9.listopadu 2018 byla přípravná třída pozvána do MŠ Ořechov  na svátek svatého Martina s dopoledním programem.

22. listopadu 2018 v MŠ se koná beseda s lékařem MUDr. Hlaváčem na téma zdraví, výživa a prevence.

26. listopadu 2018 se budou konat třídní schůzky přípravné třídy v 16.00 hod.

30. listopadu 2018 proběhne v 8.30 hod. v přípravné třídě logopedická depistáž (paní Mgr. Dagmar Fialová z Rosic).

——————-
Domácí úkol:
Dýchání do bříška (nácvik správného dýchání pro hru na flétnu).
Dítě leží na zádech s hračkou na břichu. Při nádechu se bříško nafoukne (hračka se zvedne), při výdechu bříško zatáhnout (hračka klesne).
 ——————-
Logopedická depistáž proběhne v měsíci listopadu.
Rodiče, kteří hledají logopedickou péči, kontaktujte prosím Šlapanice, ulice Karla Čapka 13, telefon 604 213 720.
Zde mají ještě volná místa. Při objednávání nahlaste , že Vaše děti chodí do přípravné třídy v Ořechově.

POMŮCKY PRO DĚTI

1) batůžek na svačinu, ubrousek pod svačinu

2) pouzdro (do pouzdra nůžky, tužka – č. 1 a 2, pastelky – nejlépe trojhranné, guma)

3) kufřík na výtvarné potřeby, lepidlo (tyčinka), vodové barvy, štětec plochý, štětec kulatý: širší a tenčí, herkules (menší), barevné papíry, zástěrka nebo staré tričko do + igelitová podložka na lavici