logo
Základní škola a Mateřská škola Ořechov
Základní škola a Mateřská škola Ořechov

Basketbal-2018

V tradičních termínech od konce února do konce března proběhly na našem okrese basketbalové soutěže organizované AŠSK ČR.

Již 27. února se v Tišnově uskutečnilo okresní finále starších žáků. Náš tým hrající po odchodu loňských úspěšných hráčů ve zcela novém složení obsadil konečné 6. místo, což odpovídá situaci, kdy nezkušené družstvo nastoupilo ke svým prvním soutěžním zápasům.

7. března proběhlo, opět v Tišnově, okresní finále starších žákyň. Naši školu reprezentovaly dívky spadající ve většině případů věkově do kategorie mladších žákyň a po dobrých výkonech obsadily konečné 4. místo.

V poslední březnové dekádě se ve sportovní hale ZŠ Smíškova Tišnov odehrála okresní fínále mladšího žactva. 21. března získalo nečekané bronzové medaile družstvo mladších žáků, hrající, podobně jako starší žáci, v improvizované sestavě a navázalo na úspěchy z předchozích let. Naše škola se z 12. ročníků zúčastnila turnaje osmkrát a nikdy neskončila mimo stupně vítězů.

Výborné výkony předvedlo 26. března družstvo mladších žákyň, které na cestě ke stříbrným medailím porazilo domácí družstvo ZŠ Smíškova sestavené z hráček hrajících žákovskou ligu za SKB Tišnov. Stalo se tak prvním týmem v historii soutěže složeným výhradně z neregistrovaných hráček, kterému se to podařilo.

Hned následující den se za účasti našeho dívčího a chlapeckého družstva uskutečnil tradiční Basketbalový turnaj v Želešicích. Dívky pokračovaly v předchozích výkonech a když košem Elišky Jankové v poslední vteřině zápasu nečekaně porazily domácí chlapecký tým, obsadily zasloužené 3. místo. Podstatné zlepšení oproti okresnímu finále předvedlo družstvo starších žáků, kterým ve finálovém zápase proti rosickým Štikám o pouhý bod unikla obhajoba loňského vítězství.

PhDr. Vojtěch Sojka

OF v basketbale st. žáků v Tišnově, 27.2.2018

OF v basketbale starších žákyň, 7.3.2018, Tišnov

OF v basketbale ml. žáků, 21.3.2018, Tišnov

OF v basketbale ml. žákyň, 26.3.2018, Tišnov

Basketbalový turnaj, 27.3.2018, Želešice