EVVO

Elektrická energie
Žáci devátých tříd se seznámili s různými formami výroby elektrické energie. Nejdříve navštívili vodní elektrárnu Dalešice, kde se dozvěděli mnoho zajímavého o provozu této elektrárny. Potom následovala návštěva jaderné elektrárny Dukovany. Teď už víme, kde se skladuje již využité palivo, jakými kontrolami prochází zaměstnanci a na modelech jsme pochopili fungování celé elektrárny.

Den přírodních věd
Den přírodních věd se v ZOO Brno konal již posedmé. Letošním tématem byla biodiverzita. Z naší školy byla vyslána 4 tříčlenná družstva. Všechna družstva se umístila v první třetině startovního pole. Nejlépe se umístilo družstvo sedmáků, které obsadilo krásné čtvrté místo.

Tvoření z přírodních materiálů
V kroužku Šikovné ruce jsme tentokrát tvořili z přírodních materiálů. Z šišek borovice černé a smrku jsme vyrobili krásné zajíčky, sovičky, ptáčky a jiná zvířátka.

Festival vědy
V areálu Dopravního hřiště Riviéra Brno se konal už tradiční Festival vědy. Letos jsme se podívali na zajímavé pokusy, které pro nás připravili učitelé a studenti z VUT Brno. Zábavní vědecký park VIDA! science centrum nabídl stanoviště s pokusy zaměřenými na různé formy ledu a změny skupenství i klimatu. Hvězdárna a planetárium Brno přivezla nafukovací Měsíc, dalekohledy a další vesmírné atrakce.