logo
Základní škola a Mateřská škola Ořechov
Základní škola a Mateřská škola Ořechov

Florbalová událost

V pondělí  6.11.2017 se žáci 6. až 9. ročníku zúčastnili tradičního florbalového turnaje v Ivančicích. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. Naši zástupci se představili ve skupině A s týmy ZŠ Dol.Kounice a ZŠ Vl. Menšíka z Ivančic.

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu pořadatele ZŠ Vl. Menšíka z Ivančič a díky skvělému útočnému stylu hry, jsme se brzy dostali do zaslouženého vedení díky gólu Martina Novotky. Soupeř i přes velkou snahu, nenašel recept na skvělou defenzívu v čele brankářem Danem Pehalem  a naše barvy si připsaly první body do tabulky za vítězství.

Ve druhém utkání jsme se utkali s týmem ZŠ z Dolních Kounic o prvenství ve skupině a opět to byl Martin Novotka , kdo rozvlnil jako první síť soupeřovy branky. Soupeř byl ovšem odhodlán s výsledkem bojovat a tlačil naše chlapce. Z tohoto tlaku také vytěžil vyrovnávací branku na 1:1. V čase 11:25 se ovšem uvolnil Luboš Franěk a z levé strany postřel do šibenice brankáře soupeře a tím rozhodl o celém utkání. Ve zbytku zápasu naši chlapci podali kvalitní defenzivní výkon a uhájili cenné vítězství.

1. ZŠ a MŠ Ořechov 3:1                         6.b
2. ZŠ Dolní Kounice 4:3                         3.b
3. ZŠ Vladimíra Menšíka Ivančice 1:4                         0.b

V semifinále náš tým narazil na jednoho z favoritů a tím byla jako každým rokem ZŠ TGM Ivančice. Soupeř v posledním zápase skupiny utržil debakl 1:9 a tak měl o motivaci postaráno. Hned od úvodu na náš tým „nastoupil“ a ve čtvrté minutě již vedl 0:3. Naši chlapci však díky Lukáši Holzovi snížili a zatlačili soupeře. Ke kýženému gólu to ovšem nevedlo a v úplném závěru jsme obdrželi ještě jednu branku. Soupeř tak postoupil a nám zbyl zápas o 3. místo.

V něm jsme nastoupili opět proti týmu z Dolních Kounic. I tentokrát jsme předvedli velmi obětavý styl hry. Soupeř poučen z prohry v základní skupině se netlačil tolik do útoku a čekal na brejky. Z několika také zaměstnal naši jedničku mezi tyčemi. Už se zdálo, že půjdeme do prodloužení, když Martin Thiel nekompromisně prostřelil v čase 12:30 soupeřova brankáře. Soupeř poté musel přejít do útoku, ale měl již málo času. A tak se náš tým dočkal vytouženého úspěchu a zaslouženého třetího místa.

Sestava týmu naší školy:

Daniel Pehal – brankář, Michal Novotka –„C“, Martin Novotka, Martin Thiel, Luboš Franěk, Ondra Šmíd, Antonín Urban, Jan Kozlík, Lukáš Holz, Jan Smištík, Dominik Šnajdar, Jindřich Pehal, Tomáš Prudík, Jakub Vaněček,

Přehled zápasů: Ořechov-Ivančiče 1:0,  Ořechov- D. Kounice 2:1,  Ořechov – TGM Ivančice 1:4,

o 3.místo : Ořechov – D. Kounice 1:0