logo
Základní škola a Mateřská škola Ořechov
Základní škola a Mateřská škola Ořechov

Na skok v Berlíně

Dne 26. října v 6.05 jsme vyjeli autobusem do Českých Budějovic, kde přistoupili středoškoláci z Hluboké nad Vltavou. Poté jsme ještě v Praze nabrali žáky základních škol z Trutnova a Deštné a společně jsme pokračovali do Drážďan. V Drážďanech jsme navštívili kostel Frauenkirche, procházeli jsme se kolem nové radnice, Semperovy opery a obrazárny Zwinger. Na hotel jsme dorazili k večeru. Další den jsme výtahem byli vyvezeni na televizní věž Fernsehturm na Alexandrově náměstí, odkud byl krásný výhled na Berlín. Navštívili jsme i další zajímavá místa bývalého východního Berlína, např. Marienkirche, Rathaus a Berliner Dom. Stáli jsme i před nejznámější univerzitou Humboldt-Universität.  Od 15 do 18 hodin jsme byli v německé jazykové škole BWS Germanlingua sídlící nedaleko známé ulice Unter den Linden, kde si nás rozdělili do tří skupin pojmenovaných podle německých měst: Köln, Berlin a Hamburg. Třetí den jsme procházeli Braniborskou bránou, okolo Reichstagu a navštívili jsme řadu zajímavých míst západního Berlína, např. muzeum Holocaustu, Checkpoint Charlie a prohlídli jsme si zbytky Berlínské zdi. Po této “procházce” jsme měli opět vyučování, ale tentokrát od 14 do 18hodin. Téměř celý čtvrtek jsme strávili v Tropical Islands, kde byly miliony lidí. Poslední den jsme už nečekaně jeli domů, ale po cestě jsme se ještě stavovali na zámku Moritzburg, kde se natáčela česká filmová pohádka Tři Oříšky pro Popelku. Okolo osmé  hodiny večerní jsme už opět stáli v Ořechově před školou.

Adriana Fialová 9.A