logo
Základní škola a Mateřská škola Ořechov
Základní škola a Mateřská škola Ořechov

Naši úspěšní žáci

Zuzana Pešková (9. B) v roce 2018 na Mistrovství ČR v 3D lukostřelbě obsadila první místo.

Lucie Lukáčová (9. B) byla v roce 2017 vyhlášena nejlepší hráčkou FC Zbrojovka Brno (mladší žákyně)

Ahoj, jmenuji se Tereza Myšková a je mi 12 let (*2005). Dělám atletiku za oddíl JAC Brno, který patří pod Čiba sport. Trénuji 3-4x týdně. Zatím se zaměřuji na skok daleký, vysoký a částečně i sprinty. Účastním se jak menších, tak velkých závodů. Mezi moje největší úspěchy patří:
1. místo ve skoku dalekém na European Kids Athletics Games 2017

vyhlášena za nejlepší sportovní výkon ve své kategorii – European Kids Athletics Games 2017

1. místo ve štafetě 4×200 m na Mistrovství Moravy a Slezska

2. místo v Jihomoravském kraji ve skoku vysokém

3. místo ve štafetě 4×60 m na Olympiádě dětí a mládeže 2017

Mistrovství Slovenska ve Wushu

Vojta Dvořák 1. místo v kategorii Tradiční severní styly (15-17 let), Bratislava 8. dubna 2017

diplom

Wushu 武术
Rozdělení: Wushu (nebo známější název kung fu) někdy vyvolává dojem, že jde o jeden konkrétní styl. Ve skutečnosti ale wu shu zastřešuje všechny čínské styly. Nelze také opomenout cvičení se zbraněmi, které je často lákadlem v čínském wushu.
Wu shu (bojové umění), nebo chcete-li kung fu 功夫 (gong fu; tvrdá práce, mistrovství) můžeme v první řadě rozdělit na moderní a tradiční. Rozdíly jsou obrovské. Tradiční styly jsou výsledkem staletí vývoje a jejich hlavním cílem je funkční sebeobrana, dokonalá práce s tělem, posílení těla i ducha na všech úrovních, cvičení dechu atd. Moderní styly mají mnohem kratší historii, narodily se za kulturní revoluce a těší se dnes velké popularitě. Představují akrobaticky zajímavější podívanou a jsou také soustředěné na jiné cíle: gymnastická přesnost, krása pohybů, náročné skoky a akrobatické prvky.
Čína je obrovská a proto nemůžeme čekat, že by bylo wushu všude stejné. Řeka Yangtze je dělí na severní a jižní. Severní styly jsou charakteristické střídáním velmi nízkých i vysokých postojů a jejich rychlými změnami, častým používáním kopů a skoků a dlouhými technikami rukou. Na jihu se setkáme také s nízkými postoji, které jsou však velmi pevné a nezvedají se. Techniky rukou jsou kratší a kopů se nedočkáme v takovém množství.

Dne 26.6.2015 se Linda Záděrová vydala do daleké Číny

 v doprovodu trenéra Pavla Steffka. Jako jediná z ČR byla nominována komisí mládeže ETTU na týdenní kemp ITTF WORLD HOPES WEEK & CHALLENGE.
Tréninky byly velmi náročné – ve dvou fázích po 3 hodinách.
Poslední den kempu se hrál hlavní turnaj  ITTF WORLD HOPES. Linda vybojovala krásné 6. místo z 16.
Velkým příslibem je herní styl Lindy ,který pozitivně hodnotilo hodně přítomných trenérů.
Kempu se zúčastnilo 32 hráčů /16 chlapců a 16 dívek/ z 25 zemí.

Linda a trenér MISTR SVĚTA -WANG LIQVIN.

l-z-cina

zaderova-l Ahoj spolužáci,  jmenuji se Linda Záděrová a chodím do 5.třídy. Mým největším koníčkem je stolní  tenis. Hraji za klub TTC Moravská Slavia Brno. Účastním se republikových i krajských soutěží a hraji divizi žen. Taky jsem byla vybrána do projektu  Olympijských nadějí, kde se zúčastňuji tréninkových kempů pod vedením republikových trenérů.Trénuji  každý den. Mým největším úspěchem bylo vítězství v Modřanské minipálce v Praze.Stolní tenis mě moc baví a moji trenéři jsou prima.Linda :-)Úspěchy na Eurokids v Bratislavě – zdeLinda byla v  24.5.-25.5. 2014 na pinpogovém turnaji Mistrovství republiky v Praze, kde získala1. místo v kategorii – nejmladší2. místo v kategorii – maldších (o 2-3 roky starší dívky)

Jako republiková jednička Linda nastupuje 30.5.- 1.6. na Mezinárodní turnaj v Praze.

Pro Lindu a její klub Moravská Slavie Brno je to veliký úspěch.“>linda-poh“>zad-linddlouha-1 Odkazy na videa z mistrovství světa v Kodani:http://www.youtube.com/watch?v=v0ex9lNfL7Y&feature=c4-overview&list=UUc3HDH-5ASaN2MVyR1CVUeg
finále…z 30ti formací 3. místo!!!http://www.youtube.com/watch?v=nFtrslIzpG4
– vyhlášení formací juniorů

http://www.youtube.com/watch?v=GmwXIHyKEsc
finále – malá skupinka z 28 choreografií 3. místo!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TWleJm_szHo
– vyhlášení malé skupinkyAhoj, jmenuji se Klára Dlouhá a navštěvuji třídu 7.A. Již sedmým rokem jsem členkou brněnské taneční skupiny MAGIC FREE GROUP. Trénuji 3x týdně a před soutěžemi i 5x. Druhou sezónu tancuji v juniorské kategorii, v dětské kategorii jsme dosáhli výborných výsledků nejen v tuzemských soutěžích, ale i evropských a světových. Za poslední čtyři roky jsme získali v regionu a na mistrovstvích moravy a republiky 16 zlatých a 4 stříbrné medaile. Soutěžíme buď v tzv. formacích, kde nás soutěží cca 21 – 23 a taky v tzv. DEMECH kde nás tancuje cca 10. Od roku 2011 se pravidelně účastníme „Taneční ligy“, kde soutěžíme v kategoriích – SOLO, DUO a MALÁ SKUPINA. V kategorii duo a malé skupiny se pravidelně umísťujeme na medailových pozicích. Druhým rokem jsme vyhráli celorepublikovou soutěž – Taneční skupina roku…Největší úspěchy v hip-hopových formacích:2010 – mistrovství Evropy v Amsterdamu – 1. místo

2010 – mistrovství světa v Německu – 1.místo

2011 – mistrovství Evropy v Dánsku – 1. místo

2011 – mistrovství světa v Rakousku – 3. místo

2012 – mistrovství Evropy ve Slovinsku – 1. místo

2012 – mistrovství světa v Německu – 1.místo

2013 –  mistrovství Evropy v Amsterdamu – 2. místo – juniorská kategorie

2013 – mistrovství světa v Kodani – 3.místo – formace

2013 – mistrovství světa v Kodani – 3.místo – malá skupinka

Aktuální úspěchy:

V juniorské kategorii jsme získali v červnu 2013 v Amsterdamu titul vicemistrů Evropy v hip-hopových formacích a v říjnu 2013 na mistrovství světa v Kodani dvě bronzové medaile v hip-hopových formacích a malé skupince.  “>dlouha-4“>dlouha-2“>dlouha-3 grosmanova-mJmenuji se Markéta Grosmanová.Chodím do 4.A. Mým velkým koníčkem je moderní gymnastika. Jsem členkou oddílu Mantila Brno, ale tuto podzimní sezónu jsem hostovala v oddíle Tart Moravská Slávia Brno ve společné pódiové skladbě s obručemi. Trénuji 4x týdně. Mezi mé největší úspěchy patří účast na Mistrovství České republiky v estetické skupinové gymnastice, kde jsem spolu se svými kamarádkami vybojovala 2. místo.“>grosmanova-m2 grosmanova-kJmenuji se Karolína Grosmanová. Chodím do 2.A. Mým velkým koníčkem je moderní gymnastika. Jsem členkou oddílu Mantila Brno. Trénuji 3x týdně. Mezi mé největší úspěchy patří 3. místo na Mistrovství České republiky v estetické skupinové gymnastice letos v červnu a 5. místo na oblastním přeboru jednotlivců.
grosmanova-k2