Pokyny k provozu základní školy od pondělí 30. listopadu

Od pondělí 30. 11. 2020 je povolena osobní přítomnost žáků dětí zařazených:

• do přípravné třídy základní školy,
  • žáků 1. stupně základních škol,
  • žáků 9. ročníků základních škol,
  • žáků 6. – 8. ročníku základních škol v režimu tzv. rotační výuky – střídání celých tříd po týdnu.

Cílem rotační (střídavé) výuky je organizovat vzdělávání po přechodnou dobu tak, aby se snížil počet žáků přítomných ve škole.

Třídy 6. A, 7. A a 8. A se budou učit v lichém týdnu prezenčně (osobní přítomnost ve škole), v sudém týdnu distančně (z domova).

Třídy 6. B, 7. B a 8. B se budou učit v lichém týdnu distančně (z domova), v sudém týdnu prezenčně (osobní přítomnost ve škole).

Docházka je povinná.

• V případě nepřítomnosti žáka omlouvá zákonný zástupce nepřítomnost třídnímu učiteli.
  • Výuka bude probíhat podle platného rozvrhu, distanční výuka 6., 7. a 8. ročníků bude uskutečňována podle stávajícího online rozvrhu.
  • Při vzdělávání je zakázán zpěv a sportovní činnosti.
  • Žáci mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.
  • Po příchodu do třídy musí každý použít dezinfekci na ruce.

1. Provoz školy

• Žák přichází ke škole v roušce.
  • O organizaci vstupu a odchodu ze školy budou rodiče informováni třídní učitelkou.

2. Školní družina a školní jídelna

• Ranní družinu není možné provozovat, aby nedocházelo ke kontaktu mezi žáky mnoha tříd.
  • Odpolední družina bude v provozu do 17.00 hod.
  • Děti budou zařazeny ve svých odděleních školní družiny jako doposud.
  • Rodiče zajistí pitný režim dítěte, nápoje ani odpolední svačiny nebudou ve školní jídelně podávány.
  • Obědy budou zajištěny. Všichni žáci mají obědy přihlášeny. Pokud žáci tříd s distanční výukou (6., 7. a 8. roč.) nebudou odebírat obědy, musí si je odhlásit.

Hovorové hodiny plánované na pondělí 30. 11. 2020 jsou zrušeny. Konzultace o prospěchu se uskuteční v měsíci lednu 2021. V případě nepříznivé epidemiologické situace proběhnou hovorové hodiny online.

V Ořechově 23. 11. 2020                                                                 Mgr. Ivana Šmídová, ředitelka ZŠ a MŠ