logo
Základní škola a Mateřská škola Ořechov
Základní škola a Mateřská škola Ořechov

Den knihy na 1. stupni

V pátek 24.3.2017 proběhl v naší škole projektový den s názvem Den knihy. Dopoledne jsme měli rozdělené na dvě části.

Nejprve v prostorách nové družiny prvňáčkům předčítala paní Cetlová z knihy Nové pohádky skřítka Medovníčka. Po přečtení tří příběhů o lesním skřítkovi děti vypracovaly pracovní listy. V druhé části dne prvňáčci spolu s druháčky utvořili smíšené skupinky a plnili úkoly na stanovištích, která si pro ně připravili žáci 5. ročníku. Celý den uběhl velmi rychle a dětem se moc líbil.

Fotogalerie – viz zde

V první části byly děti 3. a 4. ročníku rozděleny do dvanácti skupin a na jednotlivých stanovištích plnily úkoly, které si pro ně připravili žáci 5. ročníku. Ve druhé části jsme se přesunuli do jedné z nových družin, kde na nás čekala paní Hana Hrdličková, která dětem přečetla úryvek z knihy Astrid Lindgrenové Pipi Dlouhá punčocha. Na závěr musely ještě děti vyplnit pracovní list zaměřený na danou knihu.

Fotogalerie – viz zde