logo
Základní škola a Mateřská škola Ořechov
Základní škola a Mateřská škola Ořechov

Projektový den na ZŠ Ořechov

Ve středu 3.6.2015 se na ZŠ Ořechov uskutečnil projektový den na téma „Ochrana člověka za mimořádných situací“. Jde o námět, který se vzhledem k jeho důležitostipravidelně  opakuje, ale přesto je o něj mezi dětmi stále velký zájem.

Letošní ročník umožnil všem zúčastněným aktivně se seznámit se základy první pomoci, když na si na pěti stanovištích mohli ve spolupráci s ČČK vyzkoušet resuscitaci, zastavení krvácení, ošetření zlomenin a popálenin, postup při poranění páteře, otřesu mozku nebo komunikaci se zraněným, použítí tísňových volání a mnohé další činnosti, které tento obor zahrnuje.Kromě zdravotnických témat však všechny zaujaly i ukázky práce místních hasičů, kteří předvedli tradiční slaňování a vyprošťování osob z havarovaného vozu, či vystoupení záchranné kynologické organizace Sirius zaměřené na výcvik záchranářských psů.

zpravo2

Pro žáky 2. stupně byl dále připraven pochod na trase Tolarova-křížek-Výhon-Divadelní-Tolarova, kde při průchodu kontrolami přenášeli zraněného, házeli granátem na cíl, poznávali topografické značky, určovali rostliny, testovali svoji fyzickou zdatnost nebo se bavili při „navigaci lodi v bouři“.

I přes horké počasí tak můžeme říci, že projektový den splnil svůj cíl, neboť děti zábavnou formou získaly návyky a znalosti, z nichž většinu je lepší nikdy nevyužít, ale přesto je nutné je mít.

PhDr.Vojtěch Sojka