Tereza Myšková se kvalifikovala na Letní olymiádu dětí a mládeže

V neděli 14. května 2017 se v Břeclavi uskutečnilo Mistrovství Jihomoravského kraje v atletice. Mistryní Jmk ve skoku dalekém mladších žákyň se stala členka naší atletické přípravky Tereza Myšková, která vynikajícím výkonem 492 cm zlepšila školní rekord a zajistila si jako první v historii školy nominaci na Hry VIII. Letní olymiády dětí a mládeže, které se uskuteční ve dnech 24.-29. června v Brně.

Jde o největší žákovskou sportovní akci v ČR, která se koná jedenkrát za 2 roky v různých městech republiky. Na letošní LODM proběhnou soutěže ve 22 sportovních odvětvích (atletika, badminton,baseball, basketbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, jachting, karate, kolečkové brusle, moderní gymnastika, orientační běh, plavání, plavání hendikepovaných, sportovní gymnastika, sportovní střelba, stolní tenis, synchronizované plavání, tenis, triatlon, volejbal a po vzoru prvních novodobých olympiád i jedna umělecká soutěž) a předpokládá se účast téměř 4 500 sportovců a trenérů.

Vojtěch Sojka

trenér AŠP