logo
Základní škola a Mateřská škola Ořechov
Základní škola a Mateřská škola Ořechov

Výlet do Ivančic

Výlet do Ivančic – návštěva stálé expozice Vl. Menšíka a zhlédnutí vystoupení ivančických gymnazistů

V září jsme jeli do Ivančic, a to hned ze dvou důvodů. Chtěli jsme nejen navštívit stálou expozici Vladimíra Menšíka a něco bližšího se o této významné postavě dovědět, ale hlavním cílem našeho výletu bylo zhlédnutí vystoupení žáků ivančického gymnázia, které se konalo v kině Réna na počest 95. výročí vzniku tohoto gymnázia.

Hra se jmenovala Labyrint a je autorská. To znamená, že si k ní studenti sami napsali celý scénář, hudbu a texty k písním. Pojednává o mladíkovi jménem Evžen, který se přistěhuje do Ivančic, nastupuje do nové školy a poznává nové kamarády. Objevují se první nepřátelé a Evžen se s nimi snaží nějak vypořádat. Hledá radu u strýce, najde také svou první lásku.

Ještě před začátkem vystoupení jsme navštívili stálou expozici Vladimíra Menšíka, která se nachází v nových prostorách historické budovy Staré radnice. Je sestavena z osobních věcí, rodinných fotografií, dokumentů, fotografií z filmů. Po celou dobu prohlídky nás provázel hlas tohoto skvělého komika, baviče a herce a na spoustu otázek odpověděla také průvodkyně.

Představení ivančických studentů bylo velmi zábavné a všichni jsme odcházeli nadšeni. V době návštěvy Ivančic se zde konaly také Svatováclavské trhy, takže jsme si na cestu domů odnesli pár sladkostí. A co se týká Vladimíra Menšíka – zjistili jsme, že nebyl zrovna nejvzornějším studentem J

Třída 9.A