Zahradní pevnost

2. října se naše třída 5.A vypravila na výukový program na Rozmarýnek do Jundrova. Na zahradě nás nejdříve čekala lektorka, která se však velmi brzy proměnila na čarodějku s bílými vlasy. Rozdala nám plánky zahrady a rozdělila do skupin. Také nám prozradila, že na jejich zahradě se skrývá „zahradní poklad“ a můžeme ho najít jen tak, že splníme všechny úkoly a zadáme heslo do „zahradního mozku“ a ten nám vydá určitou indicii. Každá skupinka dostávala jiné indicie a pomocí nich jsme našli místo v zahradě, kde byla ukrytá část mapy. Tu jsme pak poskládali dohromady a zahradní poklad našli. Za odměnu jsme ho mohli sníst.  V košíku na nás čekaly křížaly a zavařené jedlé jeřabiny.

Ve druhé části programu jsme ochutnávali různé bylinkové čaje a každý z nás si také jeden vyrobil a odnesl domů.

5.A,   Jitka Šimková