Nejmladší žáci se stali mistry okresu v atletice

Okresní finále v atletickém trojboji

V pátek 16. června 2017 se v Tišnově uskutečnilo okresní finále v atletickém trojboji smíšených družstev z I. stupně ZŠ, kde se představili i reprezentanti naší školy. Finále, kam se kvalifikovala první dvě družstva z pěti kvalifikačních skupin prověřilo závodníky v běhu na 50m, skoku dalekém a hodu míčkem. K vidění byly vynikající výkony. Vždyť například ve skoku dalekém se řada našich reprezentantů přiblížila k hranici čtyř metrů nebo ji dokonce zdolala, a to včetně žáků 2. a 3. tříd. A protože stejně kvalitní výkony předvedli i v ostatních disciplínách, mohli na závěr převzít pohár pro vítěze.

Po předloňském prvním a loňském třetím místě zůstává tak naše škola jedinou, která ve všech třech dosavadních ročnících stála na stupních vítězů a potvrdila tak dominanci nejmladších ořechovských atletů na okrese Brno-venkov.

Výsledky – zde

Pořadí družstev:

1. 1. ZŠ a MŠ OŘECHOV
  2. ZŠ a MŠ Ivančice Němčice
  3. ZŠ a MŠ Žabčice
  4. ZŠ Smíškova, Tišnov
  5. ZŠ Náměstí 28. října, Tišnov
  6. ZŠ Židlochovice
  7. ZŠ a MŠ Neslovice
  8. ZŠ Jungmannova, Kuřim „B“
  9. ZŠ Jungmannova, Kuřim „A“
  10. ZŠ Babice nad Svitavou