Základní a mateřská škola Ořechov

Základní škola
Třídy ZŠ

Olympijský víceboj

Ve čtvrtek 2. 5. 2024, ihned po Svátku práce, se v naší škole v rámci prvního stupně, uskutečnil sportovní den-Olympijský víceboj.  

Děti se mohly těšit na různě dlouhé běhy (50 m, 60 m, 200 m), hod pěnovým oštěpem, medicinbalem, či na běh přes překážky, skok z místa, trojskok, skok do dálky, shyby, kliky, sedy lehy, přeskoky přes švihadlo a driblink. 

Paní učitelka Zuzana Marková slavnostně a velmi srdečně sportovní den zahájila a představila nám mistryni světa v trojskoku Šárku Kašpárkovou, která tuto slavnostní chvíli svou přítomností i svými slovy jen umocnila. 

Olympijská vítězka nám věnovala kartičky s fotografiemi i svým podpisem a také nám ukázala několik medailí. Byla to zlatá medaile z mistrovství světa za trojskok a bronzová, udělená za stejnou disciplínu na Olympijských hrách Atlantě. 

Třídy pak plnily úkoly ve stanovených disciplínách a v mezičase se mohly vyfotit či získat podpis od naší již zmíněné sportovní jedničky. Snaha i nasazení dětí bylo veliké. Úsměv na tvářích prozrazoval radost ze sportu. 

 A tak nezbývá než gratulovat všem zúčastněným a poděkovat všem, kteří se na přípravách či průběhu podíleli. 

Tvorba webových stránek: Webklient