logo
Základní škola a Mateřská škola Ořechov
Základní škola a Mateřská škola Ořechov

Škola v přírodě Velké Losiny 17.5. – 22.5. 5.A

V neděli 17.5.odpoledne se vydali žáci čtvrtých a pátých tříd ořechovské školy dvěma autobusy do Velkých Losin na školu v přírodě. Ubytovali jsme se a pak jsme si prohlédli okolí. Následující týden jsme strávili v krásné přírodě, dopoledne jsme se „trochu“ učili, odpoledne jsme sportovali a poznávali spousty místních krás a zajímavostí.
V pondělí jsme navštívili ruční papírnu ve Velkých Losinách, po prohlídce papírny si děti vyrobily v dílničkách např. svůj vlastní list papíru a obálku s pečetí. Odpoledne jsme uspořádali turnaj ve fotbale a ve vybíjené. Od úterý nám počasí moc nepřálo, přesto jsme stihli ještě spoustu věcí – minigolf a výrobu čarodějnic na čtvrteční táborák. Ve středu si děti zasoutěžily ve vymýšlení básniček (vítěznou si na konci článku můžete přečíst) a odpoledne jsme si prošli pěknou naučnou stezku Švagrov. Ve čtvrtek jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí na zámku Velké Losiny a večer jsme si opekli špekáčky a „upálili“ připravené čarodějnice. A byl tu pátek. Hurá domů! Na zpáteční cestě do Ořechova jsme si ještě prohlédli krásné Mladečské jeskyně.
Myslím, že škola v přírodě se nám všem líbila, na závěr si přečtěte, jak ji zhodnotila Gábinka z páté třídy: „Byl to jeden z mých nejlepších výletů se školou. Moc jsem si to užila, bylo to vážně super. Hezké ubytování, super děcka, velká zábava, hodné učitelky, hezké zážitky, krásné výlety, super soutěže, krásná příroda.“
PhDr. Jitka Šimková

Vítězná báseň na téma „Škola v přírodě“ od Zuzky a Sáry z 5.A:

Přijeli jsme zdaleka,
káně z lesa haleká:
Haló, haló, školáci,
páťáci a čtvrťáci.

A na škole v přírodě
plave rybka ve vodě.
Děti pilně pracují,
češtinu procvičují.

Na výlety jsme chodili,
na hřišti se bavili.
Každé dítě je z jiné rodiny,
zdraví vás děti z Velké Losiny.

( Zuzka a Sára z 5.A)